Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Επανήλθαν τα χαμόγελα στον ΠΑΣ

16 Δεκέμβριος 2018

Επανήλθαν τα χαμόγελα στον ΠΑΣ μετά τη νίκη του 3-1 επί του Πανιωνίου το Σάββατο το βράδυ στους Ζωσιμάδες. Η επόμενη μέρα συνεπώς αντιμετωπίζεται με περισσότερη αισιοδοξία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο β’ ημίχρονο και κυρίως στα τελευταία λεπτά που έγιναν θρίλερ. Ο ΠΑΣ πήρε προβάδισμα στο 51ο λεπτό με τον Νικολιά μετά από πάσα του Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή. Ο Πανιώνιος που σταδιακά ανασυντάχθηκε στο 82ο λεπτό ισοφάρισε με τον Μασούρα αλλά ο ΠΑΣ απάντησε στο επόμενο ακριβώς λεπτό με ένα πολύ ωραίο σουτ του Γιάκου που ήταν και το πρόσωπο του παιχνιδιού σκοράροντας και δεύτερο γκολ στο 89ο λεπτό με πέναλτι.