Ήττα για τις γυναίκες του Περάματος

19 Φεβρουάριος 2019

Την ήττα με 3-0 από τον Άρη γνώρισε η Προοδευτική Περάματος στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής γυναικών. Και τα τρία γκολ που έκριναν το παιχνίδι σημειώθηκαν στο πρώτο 45λεπτο, με την Προοδευτική να δείχνει πάντως εμφανή σημάδια βελτίωσης στην επανάληψη.

Ο Άρης πήρε προβάδισμα στο 21' με τη Δημητρίεβιτς να νικάει με δυνατό σουτ τη Συμεωνίδη, ενώ η ίδια παίκτρια έκανε το 2-0 στο 41' με κεφαλιά "ψαράκι" έπειτα από σέντρα της Κοκοβιάδου. Στην εκπνοή του ημιχρόνου η Κοκοβιάδου με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο β' ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τις δύο ομάδες να μένουν μακριά από τις αντίπαλες εστίες. Διαιτησία: Αργυρός (Κεσίσογλου-Αρέστης) Άρης (Ε. Κολλήγα): Γαβριηλίδου, Γεωργαντζή, Τσακλίδου, Κατηρτζίδου, Γιάννου (65' Τσιγκελίδου), Τζόρτζεβιτς, Ματατζή (55' Μίμη), Χαμαλίδου (75' Τσιτσιά), Κοκοβιάδου, Χατζηνικολάου (70' Παντελιάδου), Δημητρίεβιτς Προοδευτική Περάματος (Α. Κοζανίτης): Συμεωνίδη (72' Οικονομίδη), Γιωτίτσα, Αρσένη, Νικοπούλου, Παπαδημητρίου, Κούκα (50' Μήτα), Μιχαηλίδου (46' Σκούρου), Πελεκούδα, Ράπτη (54' Τσιούρη), Ντόκου, Μπάσκα

Τηλ.: 26510 23657 - 76655