Ισόπαλος με τον Τηλυκράτη ο ΠΑΣ

10 Αύγουστος 2017

Ισόπαλο, με σκορ 1-1, τελείωσε το χθεσινό φιλικό του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Τηλυκράτη Λευκάδας , που διεξήχθη στο ΠΕΑΚΙ.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα δεν είχε να επιδείξει, παρά μόνο τρεις φάσεις, με τον Άγιαξ της Ηπείρου, πάντως, να ελέγχει το παιχνίδι. Στο 2’ ο Λίλα, ύστερα από δυνατό σουτ τράνταξε το «Γ» της εστίας του Τηλυκράτη, ενώ αργότερα, και συγκεκριμένα στο 24’, ανάγκασε τον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας σε απόκρουση. Στο 34’ ο Ζαχαρός επιχείρησε σουτ, μέσα από την μεγάλη περιοχή, χωρίς όμως επιτυχία.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ποιοτικό, με τον ΠΑΣ να έχει την υπεροχή και να προηγείται στο 53’ με τον Ντόλοβατς, ύστερα από πάσα του Βιδάλ. Λίγο αργότερα, στο 69’, ο σκόρερ του ΠΑΣ βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά το πλασέ που επιχείρησε κατέληξε πάνω στα χέρια του Καραγκούνη.  Στο 78’, ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα της Λευκάδας, με τον Σιδέρη, ενώ το αμέσως επόμενο λεπτό ο Λίλα σημάδεψε και πάλι το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Για τον ΠΑΣ Γιάννινα αγωνίστηκαν οι: Παπαϊωάννου, Αποστολόπουλος, Ζόγκος, Μαυροπάνος, Ζαχαρός, Βιδάλ, Λίλα, Παπαδόπουλος, Ντόλοβατς, Ροντρίγκεζ και Μπετρά. Σαν αλλαγές αγωνίστηκαν επίσης και οι : Βενετικίδης, Λιάππης, Χαλκιαδάκης, Γιάκος και Σκόνδρας.

Επόμενη, και τελευταία, φιλική αναμέτρηση για τον ΠΑΣ το ερχόμενο Σάββατο, 12 Αυγούστου, στην Κέρκυρα, κόντρα στην τοπική ομάδα.

Τηλ.: 26510 23657 - 76655