Παρασκευή 26.04.2024

1-0 τη Λαμία και ένα ακόμα τρίποντο για τον ΠΑΣ

Με νίκη 1-0 επί της Λαμίας μέσα στους Ζωσιμάδες ο ΠΑΣ παρέμεινε τη Δευτέρα μέσα στους στόχους του για τη συμμετοχή του στα πλέι οφ.

Το βασικό στοιχείο του παιχνιδιού ήταν οι τρεις βαθμοί που κέρδισαν οι Γιαννιώτες μένοντας προσηλωμένοι στον στόχο τους καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Το πρώτο ημίχρονο είχε μία σημαντική εξέλιξη και αυτή ήταν το γκολ του Πίρσμαν στο ’44. Στη δημιουργία του συνέβαλε ο Σάλιακας που έκανε την σέντρα, ο Ντομίνγκες διαμεσολάβησε για να φτάσει η μπάλα με κόντρα στον Πίρσμαν ο οποίος και με σουτ έκανε το 1-0.

Το β’ ημίχρονο είχε περισσότερες φάσεις και στα δύο καρέ με τον ΠΑΣ να μη βάζει μεν δεύτερο γκολ αν και είχε ευκαιρίες, να κρατάει όμως και το μηδέν στην άμυνα που τον έφερε στο τέλος και νικητή, διατηρώντας τις ελπίδες του για εξάδα.