Πέμπτη 18.04.2024
More

Αναμενόμενη νίκη για τον ΠΑΣ 4-1 την Κασσιόπη

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε εύκολα με 4-1 επί της Κασσιόπης, στους «Ζωσιμάδες», το απόγευμα της Κυριακής, συνεχίζοντας τη νικηφόρο πορεία του προς την Super League 1.

Τέσσερα από τα πέντε γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 19′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παμλίδη, ενώ στο 38′ ο ΠΑΣ έκανε το 2-0 με τον Ελευθεριάδη.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν ολιγωρία στην άμυνα των Ηπειρωτών και μείωσαν πρoσωρινά με τον Ντε Βίντερ, ωστόσο, λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, ο Σάντι Κριζμάν σημείωσε το 3-1 .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ παρέμεινε κυρίαρχος του παιχνιδιού δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Στο 75′ ο Αποστολόπουλος κέρδισε πέναλτι και ο Παμλίδης ανέλαβε και πάλι την εκτέλεσή του, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Περιστερίδης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Σεργκελασβίλι, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Λέο, Παμλίδης, Κριζμαν

Κασσιόπη: Παγκράτης, Παναγιωτίδης, Ζερβόπουλος, Μαρλόν, Βλάχος, Μτσεντλισβίλι, Γκασίδης, Γεωργακόπουλος, Ντε Βίντερ, Μίσκου, Καρακώστας