Τρίτη 21.05.2024

Ένα ακόμα ασημένιο μετάλλιο για τον Στέφανο Ντούσκο

Ο κορυφαίος πρωταθλητής της Κωπηλασίας Στέφανος Ντούσκος κατέκτησε το τρίτο του ασημένιο μετάλλιο σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Ο κορυφαίος πρωταθλητής της Κωπηλασίας Στέφανος Ντούσκος κατέκτησε το τρίτο του ασημένιο μετάλλιο σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τερματίζοντας στη 2η θέση στο τελικό του σκιφ, την Κυριακή στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών στο Ζέγκεντ της Ουγγαρία

Ο χρυσός Ολυμπιονίκης του Τόκιο με χρόνο 7:41.36 έπεσε δεύτερος στο τερματισμό πίσω από τον Γερμανό Παγκόσμιο πρωταθλητή Όλιβερ  Ζάϊντλερ που κέρδισε  το χρυσό σε 7:38.47 και μπροστά από τον Λιθουανό Μπελιάουσκας που πήρε το χάλκινο με 7:43.35.

Ο Γιαννιώτης κωπηλάτης που πρόσφατα έγινε ο πρώτος Λαμπαδηδρόμος για το Παρίσι έδειξε για μια ακόμα φορά σταθερότητα παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες με αρκετό κόντρα άνεμο και την κακή διαδρομή που έτρεξε, αντίθετα με τον  Γερμανό.

Η Εθνική ομάδα Κωπηλασίας στο Ευρωπαϊκό φτάνοντας συνολικά τα τρία ασημένια στη διοργάνωση έφτασε στην 11η θέση στον πίνακα των μεταλλίων μεταξύ 31 χωρών.