Τρίτη 23.04.2024
More

Μεγάλο διπλό του ΠΑΣ, 1-0 τη Λαμία

Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα που επιβλήθηκε εκτός έδρας της Λαμίας με 1-0 το βράδυ της Δευτέρας

Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα που επιβλήθηκε εκτός έδρας της Λαμίας με 1-0 το βράδυ της Δευτέρας, ένα αποτέλεσμα που τον φέρνει καθαρά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ως συνέχεια της εντυπωσιακής πορείας του φέτος στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι που έγινε στο Πανθεσσαλικό στον Βόλο λόγω προβλημάτων στο γήπεδο της Λαμίας, είχε ένα άνευρο πρώτο ημίχρονο, με τον ΠΑΣ να είναι πιο κοντά στο γκολ. Πολύ καλή ήταν η ευκαιρία που είχε στο 31′ όταν ο Σνάιντερ πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και σούταρε, με τον Γκαραβέλη όμως να αντιδρά θεαματικά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι με δυναμική παρουσία του ΠΑΣ που συνέχισε να παίζει έξυπνα και μεθοδικά και είδε τους κόπους του να δικαιώνονται όταν ο Σάλιακας έκανε το 0-1 στο 54’ με μακρινό σουτ από το πλάι που βρήκε δίχτυα.

Ακολούθησαν αλλαγές από τη Λαμία στην επιθετική γραμμή ώστε να μπορέσει να απειλήσει, κάτι που της έδωσε περισσότερο χώρο, με τον ΠΑΣ όμως να αμύνεται σωστά και να συνεχίζει να έχει τελικές προσπάθειες στην επίθεση.

Το παιχνίδι κύλησε χωρίς εξάρσεις, ενώ συνολικά κρίνεται από την έλλειψη έντασης. Το γεγονός είναι ότι ο ΠΑΣ αποδείχτηκε καλύτερος και πήρε τρεις βαθμούς που τον κάνουν να ξεχωρίζει στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας.