Σάββατο 27.04.2024

Μίλτος Τεντόγλου –Πήρε το χρυσό μετάλλιο και στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα με 8,52 μ.

Ο ιπτάμενος Έλληνας σούπερ σταρ, Μίλτος Τεντόγλου, κατέκτησε χθες το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του μήκους και στέφθηκε παγκόσμιος πρωταθλητής στη Βουδαπέστη, γράφοντας για μια ακόμη φορά ιστορία.

Ο Μίλτος Τεντόγλου για μια ακόμη φορά «μίλησε» στο φινάλε, σοκάροντας τον μεγάλο του αντίπαλο Πίνοκ, με ένα τρομερό και απίστευτο άλμα στα 8.52μ.!

Ο Έλληνας παγκόσμιος πρωταθλητής έγραψε ιστορία, καθώς έχει κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο σε όλες τις διοργανώσεις που έχει αγωνιστεί.

Το χθεσινό ήταν το μοναδικό μετάλλιο που έλειπε από την συλλογή του καθώς με άλμα 8,52 αναδείχθηκε Παγκόσμιος πρωταθλητής στην τελευταία του προσπάθεια.