Πέμπτη 25.04.2024
More

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Φιλική… ήττα από τη Βέροια με 3-0

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ στη Βέροια στο φιλικό παιχνίδι που έπαιξαν σήμερα το απόγευμα.

Ο Γιαννίκης παρέταξε στο βασικό σχήμα μία «πειραματική» 11άδα, με παίκτες που δεν έχουν παίξει ποτέ μαζί και ήταν φυσικό επακόλουθο να μην υπάρχει συνοχή στον αγωνιστικό χώρο. Η Βέροια το εκμεταλλεύτηκε και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, ενώ με το «καλημέρα» του β’ ημιχρόνου έκανε το 3-0. Οι αλλαγές που έκανε ο Γιαννίκης στο 60’ επίσης όμως δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα, αφού δεν υπήρχε ρυθμός στο παιχνίδι και εκτός από κάποια μακρινά σουτ οι Γιαννιώτες δεν απείλησαν ουσιαστικά την εστία της Βέροιας. Ντεμπούτο έκανε με τη φανέλα του ΠΑΣ ο Μπρένερ που έδειξε αρκετά κινητικός στη δεξιά πλευρά, αλλά σε ένα σύνολο που ήταν μέτριο προς το κακό, ήταν εξαιρετικά δύσκολο να ξεχωρίσει κάποιος παίκτης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λουκίνα, που υποδείχθηκε σε ανατροπή του Πασά από τον Πανουργιά. Στο 40’ και ενώ ο ΠΑΣ δεν έδειχνε ικανός να αντιδράσει, αφού δεν υπήρχε συνοχή της ομάδας, ο Λουκίνας σκόραρε για δεύτερη φορά, με προβολή μετά το σουτ του Πασά που βρήκε το δοκάρι του Γιαννίκογλου και στην επιστροφή ο σκόρερ έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΣ μπήκε χωρίς αλλαγές στο β’ ημίχρονο και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, έγινε το 3-0 από τον Πασά, που ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο μία αντεπίθεση της ομάδας του.

Η σύνθεση με την οποία ξεκίνησε ο ΠΑΣ ήταν:

Γιαννίκογλου, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Πανουργιάς, Γώγος, Κάστρο, Ντομίνγκεζ, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Δούμτσης, Λέο.

Στο 60’ ο Αργύρης Γιαννίκης αντικατέστησε όλους τους παίκτες εκτός από τον Γιαννίκογλου και μπήκαν οι: Σάλιακας, Εραμούσπε, Νάουμετς, Παντελάκης, Πίρσμαν, Καρτάλης, Σιόντης, Λώλης, Παμλίδης, Λιάσος

Στο γήπεδο τα τμήματα υποδομών

Αγωνιστική δραστηριότητα υπάρχει το Σαββατοκύριακο για τις ομάδες Κ19 και Κ17 αντίστοιχα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, που καλούνται να καλύψουν το χαμένο έδαφος των αγώνων που είχαν αναβληθεί, το διάστημα που δεν είχαν υπογραφεί τα δελτία των παικτών.

Η Κ19 αντιμετωπίζει αύριο Σάββατο στις 14.00 στο γήπεδο Πανοράματος Φυλής την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης.

Η Κ17 μετά την εντυπωσιακή της νίκη επί του ΠΑΟΚ με 2-0, υποδέχεται σε εξ αναβολής αγώνα την Ξάνθη. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του Epirus Arena αύριο Σάββατο στις 13.00.