Τρίτη 30.04.2024

Θετικό αποτέλεσμα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με θετικό τρόπο ξεκίνησε τον 2ο γύρο του πρωταθλήματος ο ΠΑΣ Γιάννινα με την ισοπαλία 2-2 στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στους Ζωσιμάδες το βράδυ της Τετάρτης.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε πάντως, από τη διακοπή για αρκετά λεπτά, λόγω έντασης στην κερκίδα.

Σε αυτό το πρώτο ημίχρονο η τροπή του αγώνα ήταν διαφορετική από αυτή στο φινάλε, με τον Ολυμπιακό να έχει ένα 2-0 στο γήπεδο και την προοπτική νίκης. Κεντρικό πρόσωπο του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο Κώστας Φορτούνης  που έβαλε και τα δύο γκολ: Το πρώτο στο 34′ όταν ο Ελ Αραμπί του έκανε την ασίστ και με κόντρα στον Παντελάκη, διαμόρφωσε το 1-0.

Και στο 45′ με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Ο ΠΑΣ επέστρεψε πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο στο β’ ημίχρονο και έβαλε το πρώτο γκολ στο 65′ με ωραίο σουτ από μακριά του Παμλίδη και 11 λεπτά μετά έφτασε στην ισοφάριση με προβολή του Λιάσου. Είχε ευκαιρίες και για τρίτο γκολ, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.