Δευτέρα 06.05.2024
More

Ο Σπάρτακος επιστρέφει

Θριαμβευτική εμφάνιση των αθλητριών και αθλητών του συλλόγου στους πανελλήνιους αγώνες άρσης βαρών παίδων, κορασίδων, εφήβων και νεανίδων που διεξήχθησαν στο Λουτράκι 19-21/04/2024.

Στις βαθμολογίες ο σύλλογος κατέκτησε την 2η θέση στους παίδες, την 3η θέση στις νεάνιδες και στις κορασίδες και την 4η στους έφηβους, παρά την απουσία για διάφορους λόγους 4 αθλητών και 2 αθλητριών, οι οποίοι είχαν προκριθεί για τα πρωταθλήματα,   αν δε  συμμετείχαν  η κατάταξη θα ήταν μετά βεβαιότητας διαφορετική.

Σε ατομικό επίπεδο οι αθλητές – τριες κατέκτησαν  7 χρυσά, 4 ασημένια και 15 χάλκινα μετάλλια. Να σημειωθεί ότι για πολλού από αυτούς ήταν η πρώτη τους συμμετοχή σε πανελλήνια πρωταθλήματα.