Πέμπτη 28.03.2024

«Πέταξε» δύο πολύτιμους βαθμούς ο ΠΑΣ

«Πλήρωσε» για δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι την εκνευριστική επιθετική φλυαρία και αστοχία, με τους επιθετικούς του να συναγωνίζονται ο ένας τον άλλον σε χαμένες ευκαιρίες και το αποτέλεσμα ήταν να «πετάξει» δύο ακόμη πολύτιμους βαθμούς εντός έδρας.

Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ στο παιχνίδι με τα Χανιά προηγήθηκε 1-0 με τον Λέο, άρχισε να χάνει το ένα τετ α τετ μετά το άλλο, είχε δοκάρι και από το 70’ και μετά το ένστικτο της αυτοσυντήρησης έδωσε τη θέση του στη λογική, και ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε για μία ακόμη φορά.

Οι παίκτες του ΠΑΣ κοιτούσαν ο ένας τον άλλον, ο Βρεττός τρύπωσε ανάμεσά τους και με ωραίο σουτ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Τουλάχιστον ο Καραϊσκάκης ανέκοψε την ξέφρενη πορεία του Λεβαδειακού, αποσπώντας ισοπαλία (1-1) στη Λιβαδειά, ενώ σήμερα αγωνίζεται ο Απ. Σμύρνης στη Δράμα απέναντι στην τοπική Δόξα.

Δικαιολογημένα χαμογελούσαν και τα μουστάκια του Αλ. Βοσνιάδη, όπως και του σκόρερ Βρεττού μετά το τέλος του αγώνα, ενώ από την άλλη, απογοητευμένοι δήλωσαν τόσο ο Αργ. Γιαννίκης όσο και ο νεαρός Λώλης.